Добар део гласаћа је залуђен празним и јаловим обећањима док су им руке власти дубоко у њиховим џеповима
Ефекти прецењеног динара
Налазима главног економисте Европске банке за обнову и развој, саопштеним крајем прошле године, да је Србија у групи од шест земаља у транзицији најрањивијих на негативне ефекте светске финансијске кризе, званичне институције и званичници у Србији нису поклањали посебну пажњу. Напротив, до пре два месеца два потпредседника владе (Динкић и Ђелић) говорили су да нас та криза неће погодити.
Млађен Ковачевић
[објављено: 18/12/2008]
Aleksandar Mihailovic, 17/12/2008,
Dobra analiza, sazeta, precizna i dovoljna da se shvati kakvi nas „ekonomisti“ i „strucnjaci“ vode od 2000 godine do danas.
Naopake reforme, pogresni i pogubni potezi koji su nas doveli do ivice ambisa. No, nasi glasaci ne citaju ovakve analize. Dobar deo ih je zaludjen praznim i jalovim obecanjima dok su im ruke vlasti duboko u njihovim dzepovima.
Kada se budu uradile analize svega od pocetka „bager revolucije“ do danas, bice jako velikih potresa. Dinkica i Djelica, kao i kompletnu vlast, sto pre treba udaljiti iz vlasti i formirati nacionalne komisije spasa po svim resorima i to od pravih, a ne kvazi strucnjaka, a profesionalnih politikanata.
To sa „spasavanjem“ dinara opet nisu cista posla i pitanje je gde se te pare, navodno date u stabilizaciju kursa, usmeravaju i za sta trose.
Dovoljan razlog za vanredne izbore na svim nivoima je i tvrdnja vodecih politicara da „cemo iz krize izvuci koristi“ i da nas ona „nece pogoditi“.
Posle toga te „strucnjake“ priupitati na koga su to mislili?
Извор: Политика Online (коментари корисника)
leave a comment