Данашња “цивилизација” је створена тако што су Синајске плоче бачене под ноге а човек постао животиња
КРИЗА ЕТИКЕ И ЕТИКА КРИЗЕ
У савладавању данашње кризе све очи су упрте у економску политику. Могло би се догодити да је излаз из овог амбиса подједнако на страни етике колико и економије
У савладавању данашње кризе све очи упрте су у економску политику. Могло би се догодити да је излаз из овог амбиса подједнако на страни етике колико и економије. Пословне и политичке елите полагаће испит, не само менаџерске и економске вештине, већ и испит људскости и мудрости. Ако је судити по реторици која ову кризу прати, највећи број западних, али и источноевропских друштва је неспреман за тај испит.
финансијски консултант
Небојша Катић
Dimitrije , 30/12/2008
Kada se odbace Sinajske ploče, onda se ovaj svet i ne može pozivati na moral. Bez onoga što je zapisano na Sinajskim pločama, nastaje haos i onda više nema ni morala ni ljudskosti.
Današnja “civilizacija” je stvorena tako što su Sinajske ploče bačene pod noge a čovek postao životinja. Ekonomski i društveni sistemi koji se sada zastupaju u skoro svim državama sveta su sistemi zasnovani na ideji da je čovek životinja i da je sve dozvoljeno, a ako je sve dozvoljeno onda neka nas ne čudi ono što će se desiti u narednim godinama.
Ne može se u isto vreme imati i moral i evolucija…ili jedno ili drugo, ne može oboje u isto vreme. Pred nama su godine haosa i ludila u kojima će se narod tretirati kao stoka.
Nema Boga, nema istine, nema morala, nema ljudskosti…satanizam se propagira na svakom koraku, ljudi će dobiti ono što su i zaslužili. Sve po principu: tražili ste – gledajte. Katić po običaju skreće našu pažnju ka bitnim stvarima pa se nije ni čuditi otkud ovakav komentar baš sada u vreme početka jedne velike krize sa nesagledivim posledicama.
Ja bih dodao samo jednu vema važnu stvar kojom se naši “eksperti” veoma malo bave, i to po pravilu – veoma površno. U pitanju je energetska kriza. Energetska kriza je ta koja ne daje šansu za dalji napredak i razvoj. Energetska kriza ubija svaku nadu da će u dogledno vreme biti bolje. Do sada je naftni sektor učestvovao sa oko 5% u ukupnoj svetskoj privredi, a uskoro će se taj procenat povećati na 10% a kasnije i na 15%.
Da bi se objasnilo šta to u praksi znači kada naftni sektor učestvije sa 15% u ukupnoj svetskoj privredi bilo bi potrebno mnogo više od ovih 2000 slova. Reći ću samo jedno – tada nestaje svet koji je do sada postojao.
Извор: Политика а.д. (коментари корисника)
leave a comment